Zlato, platina, plyn a trestné stíhania

Autor: Jozef Hajdu | 26.10.2011 o 8:54 | (upravené 26.10.2011 o 9:38) Karma článku: 8,27 | Prečítané:  1199x

Oznámenie o začatí trestného stíhania vo veci tej a tej, je obvyklý folklór ako slovenská polícia viditeľne vykazuje svoju činnosť na verejnosti (okrem merania rýchlosti áut na cestách a pokutovania vodičov - to je viditeľné hneď). Polícia takýmito oznámeniami vzbudzuje dojem, že rieši vážnu a závažnú ekonomickú trestnú činnosť, ktorá sa deje v tomto štáte. Na tieto mimoriadne podstatné správy z útrob polície - tzn. oznámenie polície, že napr.: V kauze predaja platinových sitiek sa začalo stíhanie

Čítajte viac: http://www.sme.sk/c/6113160/v-kauze-predaja-platinovych-sitiek-sa-zacalo-stihanie.html#ixzz1briY1vnd

reagujú aj média, ktoré ako inak, túto podstatnú správu uverejnia na svojich hedlajnoch.

Obidva subjekty - tzn. polícia vykazuje činnosť - sa začalo stíhanie

a tak isto aj média vykazujú činnosť - informujú, že sa začalo stíhanie

tým vzájomne priamo či nepriamo kooperujú. Touto úplne balastnou kooperáciou a činnosťami posúvajú vývoj slovenskej spoločnosti VPRED.

Akým však smerom posúvajú tieto subjekty slovenskú spoločnosť ?

Polícia za posledných dvadsať rokov oznámila už YKS krát, že sa začalo trestné stíhanie také aj onaké ohľadom veľkej ekonomickej trestnej činnosti „bielych golierov".

Média za posledných dvadsať rokov oznámili už YKS krát na svojich hedlajnoch, že sa začalo trestné stíhanie také aj onaké ohľadom veľkej ekonomickej trestnej činnosti „bielych golierov".

Srdce a duša slovenského človiečika, keď sa dopočul, dovidel, že konečne skončia veľkí podvodníci - tzv. biele goliere v base zaplesalo. Slovenský človiečik si aj na základe informácií z médií totiž spája pojem „začalo trestné stíhanie" s pojmom „právoplatne odsúdený".

Medzi týmito pojmami je však asi taký rozdiel, ako je rozdiel v životnej úrovni obyčajného človeka na Slovensku a vo Švajčiarsku, ak nie väčší.

Slovensky človiečik si totiž málokedy uvedomuje, že formulácia „začalo sa trestné stíhanie" v princípe znamená asi len toľko, že policajti len začali „robiť" na kauze a ich robota, úkony, výkony z daní daňových poplatníkov potrvajú niekoľko rokov, aby kauzu uzavreli.  A výsledok kauzy ?

Po rokoch zväčša maličkými písmenkami je (ak vôbec je niečo) napísané v novinách, že kauza tá a tá odložená ad acta, nejde o trestný čin, páchateľ oslobodený a pod...

Podobný  výsledok očakávam za pár rokov aj z vyšetrovania "kauzy platina".

A tak to bolo v minulosti s ukradnutým, sprenevereným slovenským zlatom, plynom, a aj je v prítomnosti a bude s platinou...Šicko je a bolo OK...

A tak to bude aj naďalej, kým sa nenájde aspoň 7statočných v polícii, na súde, na prokuratúre, ktorí urobia svoju robotu poriadne, od začiatku až do konca a konečne dôjde k právoplatnému odsúdeniu aspoň pár veľkých slovenských rýb v bielych golieroch.

Takže oznámenie o tom, že sa „začalo trestné stíhanie vo veci predaja platiny" má nulovú výpovednú hodnotu pre odborníkov rozumejúcich sa právu. Hoc uznávam, že laika mohlo potešiť -)

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Ovocinár: Vypestovať si vlastné ovocie je úplne iný zážitok

Vlastné ovocie má úplne inú chuť, ako to kúpené.


Už ste čítali?