2 077 eur asistentovi poslanca NR SR. Veľa či málo?

Autor: Jozef Hajdu | 2.8.2011 o 14:36 | (upravené 2.8.2011 o 15:03) Karma článku: 14,85 | Prečítané:  3093x

Ak mohol mať rímsky cisár Caligula za pomocníka svojho koňa za senátora, prečo by nemohol mať poslanec NR SR za svojho pomocníka oslíka ? Dokonca, ak sa stretnú dvaja osly (veľký osol a malý oslík), môžu vytvoriť spolu nerozlučný pár. V dnešnej dobe presadzovania partnerstiev rovnakého pohlavia je to aj viac ako prirodzené, lebo nájsť niekoľko oslov na jednom mieste (napr. v niektorých budovách na hradnom kopci v BA) je jednoduchšie ako nájsť mulicu. Mulica je a bola nedostatkové zboží, preto je a bolo vždy jednoduchšie vidieť a nájsť oslov.

Na Slovensku je to tak, že sa musí udiať vždy nejaký prúser, aby sme sa dozvedeli ako skutočne v skutočnosti žije „smotánka“ spoločnosti, v tomto prípade poslanci NR SR.

Ak odhliadneme od toho, že podľa môjho odhadu je minimálne taká tretina poslancov v Národnej rade SR do počtu, tak v tomto kontexte sa funkcia asistenta poslanca javí ako mimoriadne potrebná. Keďže asistent robí v zmysle zmluvy toto:

Čl.3

1. Odbornými službami asistenta poslanca sú :

a) príprava podkladov pre poslanecké návrhy zákonov,

b) príprava a organizovanie pracovného programu poslanca vrátane jeho vecného zabezpečenia

c) príprava podkladov a vyhľadávanie odborných a ďalších podkladov k prerokúvaným materiálom zaradeným na rokovanie NR SR a príslušného výboru NR SR

d) príprava materiálov pre mediálnu prezentáciu práce a stanovísk poslanca

e) plnenie ďalších úloh podľa pokynov poslanca súvisiacich s prevádzkou poslaneckej kancelárie

2. Administratívny službami asistenta poslanca sú :

a) vedenie dokumentácie súvisiacej s prevádzkou poslaneckej kancelárie,

b) vybavovanie korešpondencie poslanca súvisiacej s výkonom jeho mandátu,

c) vedenie dokumentácie a evidencie bežných výdavkov súvisiacich s prevádzkou

poslaneckej kancelárie

d) zabezpečovanie administratívnych prác súvisiacich s prevádzkou poslaneckej kancelárie

Za vyššie uvedené činnosti zinkasuje z peňazí daňových poplatníkov 2 077 eur. Je to veľa a či málo ? Ak má asistent dve vysoké školy a desať rokov odbornej praxe, táto suma sa mi javí ako primeraná. Ak asistent študuje dve vysoké školy, má 20 rokov, nulovú prax, nulové skúsenosti a vysoké EGO, táto suma sa mi javí zjavne neprimeraná, hlavne z pohľadu začínajúceho učiteľa a lekára, ktorému štát zaplatí za omnoho zložitejšiu a zodpovednejšiu prácu v prospech spoločnosti cca. 500 eur.

Nezávidím 20 ročnému asistentovi poslanca NR SR jeho plat. Niečím sa isto oň zaslúžil, tak ho má. Čo však nie celkom chápem, je stav mozgu asistenta poslanca NR SR, ak ten asistent je taký osol, že o tých 2077 eur príde, lebo ušetril na taxík 3eurá potom, čo si vypije.

Ale raz darmo, povedal by pán Darmo. Keď je niekto osol. Osol asistent. A ešte väčší osol poslanec, čo si vyberie 20ročného oslíka na ťahanie asistentskej káry. To je však naše Slovensko. Lebo na Slovensku je to tak. Krajina oslov ? Či volov? Či, čo sme ?

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Ovocinár: Vypestovať si vlastné ovocie je úplne iný zážitok

Vlastné ovocie má úplne inú chuť, ako to kúpené.


Už ste čítali?