Konzum konzumuje Ježiša Krista, lebo aj dnes je pondelok konzumu

Autor: Jozef Hajdu | 25.4.2011 o 15:47 | (upravené 25.4.2011 o 16:06) Karma článku: 8,23 | Prečítané:  1578x

a ostatok toho dobra, čo ešte zostalo v národe slovenskom-kresťanskom pomaly mizne v nákupných taškách. V dnešný, pre nás kresťanov tak významný sviatok som naložil do auta manželku a deti. Ideme na návštevu k priateľom. Ako sa zvykne vo voľné dni u mňa v rodine robiť. V nedeľu a sviatky navštívime kostol a potom navštívime priateľov. Len tak. Porozprávať, pri kávičke a malom štamperlíku zhodnotiť život.

Ako tak ideme dnes vo Veľkonočný pondelok okolo dvoch nákupných centier v Košiciach, pozerám s úžasom na parkoviská preplnené autami. Ľudia v dnešný deň, keď by mali sláviť veľký deň, oddychovať, byť v prírode alebo navštevovať známych, NAKUPUJÚ alebo sa namiesto v prírode v lese prechádzajú po nákupných centrách.

Slávnostné bohoslužby pripomínajúce zmŕtvychvstanie Ježiša Krista sa konajú v kresťanských kostoloch aj na Veľkonočný pondelok.

V katolíckej cirkvi sa Veľkonočný pondelok zvykne nazývať aj "Pondelkom baránka".

Na našom kresťanskom a zväčša aspoň formálne katolíckom Slovensku by sme však podľa nákupných centier mohli nazvať Veľkonočný pondelok nie "Pondelkom baránka" ale "Pondelkom konzumu".

Keď som videl to množstvo áut, tak mi bol naozaj smutno. Vidieť ako pomaly a isto konzum konzumuje nielen Ježiša Krista, ale aj ostatok toho dobrého kresťanského, čo  nezničil socializmus je naozaj smutné, aspoň podľa môjho názoru. Konzumný kapitalizmus tak aj v dnešný Veľkonočný pondelok dokonáva dielo skazy na kresťanskom Slovensku.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

S nádchou na urgentný príjem? Zaplatíte desať eur, navrhuje Drucker

Viac ako 70 percent výjazdov záchraniek k pacientom, ktorých dovezú na nemocničnú pohotovosť, je podľa analytika zbytočných.

DOMOV

Na draho prenajatú limuzínu si šéf štátnej firmy vybavil aj majáky

Akciovka pre Bačíka nevýhodne prenajímala limuzínu.

KOMENTÁRE

Čo bráni Ficovi postaviť sa proti extrémistom?

Vláda nad verejný záujem postavila vlastný záujem o prežitie.


Už ste čítali?